форум ()самодеятельных стихотворений

Озеро Гiрських Духiв )(Наталия Кравченко 4( текст Aa_u_a10............Вы на литературном Портале "Лунапоэмс"........Если зарегистрируетесь, можно получить Личную Страничку, вы будете получать уведомления об ответах на свои сообщения к вам на почту. Также у нас можно указать контактные данные ("прямые" ссылки) на свой сайт, соцсетИ. ___________Тайна переписки ЛС.____________________ ______________________ __________
Озеро Гiрських Духiв )(Наталия Кравченко 4( текст Aa_u_a10




()) - форум ()самодеятельных стихотворений

сайт литсайт клуба нашего , можно регистрироваться , получать странички. у нас уведомления здесь и на почту


Вход

Забыли пароль?

Самые активные пользователи за неделю

Галерея


Озеро Гiрських Духiв )(Наталия Кравченко 4( текст Empty

МОи песни


"Осень", моя
"В лесу", моя
"Кордебалет снега", моя
"Лениво и в шнапсе", моя
"Хворумы", моя
"Вот он рассвет", моя
"Магнитофон,,,1", моя
"Контрасты разные", моя
"Квак", моя
"В кругу ночей", моя
(песни Админа)

счётчик посетителей





.






  • Начать новую тему
  • Ответить на тему

Озеро Гiрських Духiв )(Наталия Кравченко 4( текст

Admin
Admin
Admin



Сообщения : 7514
Баллы : 26881
Репутация : 187
Пол : Мужчина Дата регистрации : 2021-05-03

Озеро Гiрських Духiв )(Наталия Кравченко 4( текст Empty Озеро Гiрських Духiв )(Наталия Кравченко 4( текст

Сообщение автор Admin Пн Июн 26, 2023 12:02 pm

Озеро Гiрських Духiв
Наталия Кравченко 4

https://stihi.ru/avtor/nataly102 контакт



Хазяйка Долини цвіла в ній. Вона не дозволяла нікому
заходити до її будинку, але люди все одно приходили до Долини. просто загадкова сила тягнула їх туди, коли намагалися подивитись на Долину здалеку.
Тільки господиня могла піднятися по скелі, а коли починала сходження, то завжди залишилася приголомшеною, побачивши проблиск долини з вершини.
Можна було побачити все місто Долини, що купається у різних відтінках сонячного світла.

Огорнута хмарами гора з малиновим сонцем, що сяє між ними, нагадали їй малюнки дівочого дитинства. Там сяюча річка бігла луками, розділяючи долину на 5 частин.
Долина дуже широка і глибоко йде в хребет. Дно долини буде зовсім плоске, широке, і на ньому – ланцюгом – п'ять озер. Останнє п'яте озеро Гірських духів. і це озеро мало згубну силу. Як тільки люди бачили криваво - червоні вогні в скелях, миготіння синьо-зелених прозорих примар, вони починали відчувати дивні відчуття. Оточуючі снігові піки ніби чавили жахливим тягарем на їхні голови, в очах починався нестримний танець світлових променів. Людей тягло туди, до круглої конусовидної гори, де їм мерехтіли синьо-зелені привиди гірських духів, що танцювали навколо зеленої хмари, що світилася. Але, як тільки добиралися люди до цього місця, все зникало, лише голі скелі похмуро сторожили його. Задихаючись, ледве пересуваючи ноги від раптової втрати сил, з пригніченою душею, нещасні йшли з фатального місця, але зазвичай на їх шляху наздоганяла смерть. Лише кілька сильних мисливців після неймовірних мук дісталися близької місцевості. Тому якісь незрозумілі сили часто губили людей, що приходять до озера. Хтось із них помер, інші довго хворіли, втративши назавжди колишню силу та хоробрість. З того часу широко розійшлася недобра слава про долину, і люди майже перестали бувати на ньому. Низькі, похмурі хмари швидко пролітали над кедрами, наче поспішаючи до таємничого озера. Чортове озеро було невелике та кругле. З блакитно-сірої води, покритої курним серпанком, стирчала гряда гострого каміння. Я стояла на березі Озера Гірських Духів. Синьо-сіра гладь озера дихає холодом і мовчазним спокоєм. Біля каміння на плоскому березі, де зелений покрив трави перемішується з плямами чистого снігу, лежить стовбур кедра. Велика блакитна крижина приткнулася до берега. Дрібні крижини та великі сірі камені відкидають на поверхню озера то зелені, то сіро-блакитні тіні. Два низькі, змучені вітром кедра піднімають густі гілки, наче піднесені до неба руки. Прямо в озеро обриваються білі кручі зазубрених гір зі скелястими ребрами фіолетового і палевого кольорів. А льодовиковий відрог опускає в озеро вал блакитного фірну, а над ним на страшній висоті піднімається алмазна тригранна піраміда, від якої в'ється шарф рожевих хмар. Гора у формі правильного конуса, також майже повністю одягнена у мантію. Тільки рідкісні пальові смуги позначають скелясті кручі. Гора стоїть на широкому фундаменті, кам'яні сходи якого гігантськими сходами спускаються до далекого кінця озера ... Біля підніжжя конусовидної гори піднімалася зеленувато-біла хмара, що вивчала слабке світло. Небо дивилося на озеро і на дивовижне віддзеркалля гори у воді, наче віддзеркалює сонячне проміння слабкого світла від поверхні до глибини води. Відбиття цього світла і світла, що перехрещуються, від блискучих снігів на воді давали довгі смуги тіней чомусь червоних відтінків. Такі ж, тільки густіші, до кривавого тону плями виднілися в зламах урвищ скель. А в тих місцях, де із-за білої стіни хребта проникали прямі сонячні промені, над льодами та камінням вставали довгі, схожі на величезні людські фігури привидів синювато-зеленого диму або пари, що надавали зловісного та фантастичного вигляду цьому ландшафту.
Попелястий колір печалі лежав на воді та снігових схилах гірського ланцюга. Я одразу ж упізнала в ньому храм гірського духу. І мені вдалося схопити прозорість гірського повітря. скелі знижувалися скошеними сходами до невеликої западини, над якою вився легкий димок. Упадину заповнювала каламутна гаряча вода. Навколо з глибоких розколін били гарячі ключі, огортаючи туманом краю западини. крізь пелену туману до підошви гори. серпанок рожевого туману затягнув хребти. У долині стемніло. Тільки гострі вершини білків ще довго світилися в невидимому промені сонця. Потім вони згасли. Попеляста завіса приховала гори. Блискнула затуманені похмурим небом зірки.
абсолютно плоске дно долини між третім та четвертим озерами. Середина долини лежала рівним зеленим килимом мохового болота, без єдиного деревця.
Наполовину приховане кам'янистою грядою, блищало тьмяним і зловісним блиском озерце. Поверхня озерця здавалася опуклою – душа гори.
По небу йшли густі хмари, змінюючи освітлення, і тільки тоді Хмари розійшлися і відкрився алмазний гранований пік. Косі сонячні промені прорвалися крізь ворота далекої ущелини, вся долина наповнилася прозорим світлом.
нарешті побувала у володіннях гірських парфумів. Тут я побачила духів озера у вигляді синьо-зелених привидів, що миготіли в нещодавно покинутому місці. Над прозорою гладдю води пропливла тінь низької хмари. Сонячні промені, що навскіс перетинали озеро, стали ніби яскравішими після хвилинного затемнення. На межі світла і тіні, що віддалялася, я раптом помітила кілька примарного синьо-зеленого кольору, схожих на величезні людські фігури в мантіях. Вони то стояли на місці, то швидко пересувалися, то заглядали у своє власне задзеркалля, то танули в повітрі. Ще кілька хвилин продовжувався безшумний рух примар, потім у скелях замиготіли відблиски та спалахи кривавого кольору. А над усім висіла хмара у формі гриба, що світилася слабким зеленим світлом.
Легкий вітерець промайнув над озером, і миттю зникли і хмара, і синьо-зелені привиди. Тільки червоні вогні в скелях, як і раніше, похмуро поблискували, дроблячись на воді в тінях, що відкидалися скелями. Вітер над озером посилювався. Прозоре блакитне дзеркало померкло. Хмари закрили вершини гір, і яскраві фарби оточуючого швидко тьмяніли. Одухотворена і чиста краса озера змінилася сумною похмурістю, червоні відблиски на місці привидів згасли, і лише темні скелі чорніли там серед плям снігу.


© Copyright: Наталия Кравченко 4, 2023
  • Начать новую тему
  • Ответить на тему




Недавние темы
Текущее время Пт Май 03, 2024 12:47 am